| ERIKWHITE a întrebat:

Salut, am iphone si cred ca are un fel de bug in care nu se aude sunetul, adica telefonul se comporta exact ca si cum ar avea casti cu toate ca nu are (cand schimb volumul se arata volumul castilor), ce pot sa fac ca sa-l rezolv? A mai avit cineva ceba asemanator?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce model? Am patit sa fie "blocat" pe "mod casti" la un iphone 6. Rezolvarea? Daca nu-ti merge cu reset full, upgrade, downgrade (dar inainte de asta vezi daca te auzi pe difuzor, fara difuzor, cu casti fara casti etc.), la mine a mers cand am dat de volum sus/jos si am tot scos/bagat castile. O alta varianta ar fi sa vezi daca ai praf in locul de la jack unde intra castile (daca ai jack). Maxim trebuie schimbat un difuzor/microfon/senzor. Ia-le pe rand, usor.

| GeoVus a răspuns:

Reseteaza telefonul.