| Cheloo200101030405 a întrebat:

Salut, am luat recent un telefon j 3 2017 din altex si acum 3 zile mi s-a rupt mufa jack in telefon si imi apar castile conectate si nu am cum sa o scot, nu am de ce sa apuc, întrebarea mea este se poate face ceva la garantie?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Musa musca musaca? ce s-a rupt?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iphone 7 nici nu are mufa de jack, merg toti pe casti bluetooth. laughing
Glumesc
Sunt diferite ustensile, pensete, un ac, chiar ai incercat tot ce se putea face?
Adica sunt 2 optiuni, mergi cu el la un service, daca esti pe bani, ca la garantie nu iti da nimic, ( dar iti desface telefonul si iti mai fura cate ceva si iti schimba din el )
Sau incerci sa scoti tu. penseta mica, 2 ace subtiri, o sarma subtire (lita) caruia sa-i faci o bucla sa o pui pe jack, si sa strangi apoi sa tragi, sunt o gramada de optiuni.

| Cheloo200101030405 explică (pentru anonim_4396):

La service am fost si a incercat ala de acolo cu o penseta si un ac si mi-a zis ca nu merge si trebuie desfacut si desfacut costa 350lei si eu am dat 700lei pe el si pierdeam si garantia rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cheloo200101030405):

350 lei? Ala e tampit? Nu schimbi display si nici placa de baza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca acopera garantia. Poti merge la oricare service din oras, iar pentru o suma de bani iti desface telefonul si rezolva problema pe loc. In fine, depinde de service daca rezolva problema pe loc. Dar asa ar trebui pentru ca nu e mare filosofie.

| Misteryy a răspuns:

Da, daca ai garantie du-l, merita, oricum *** their fcking garbage, vand numai mizerii.

| Cazm a răspuns:

Dacă se strica el, se putea cu garanția, dar in cazul in care l-ai stricat tu platesti! laughing)