| Mariucu a întrebat:

Salut.Am luat un Allview A4You si l-am rootat. Dupa ce l-am rootat am descarcat Chainfire3D si am vrut sa instalez ceva pe acolo. Dupa s-a dat reboot dar acum nu mai merge, ramane blocat la semntul T de la Telekom.Cineva ma poate ajuta? Sa folosesc Odin3 sau SP Falsh Tool? Ca vreau sa-l repar, dar nu stiu cum.Cine ma ajuta si daca merge, ii dau funda.MERSI FRUMOS!

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Incearca sa intri in recovery si sa ii dai un factory reset.

Daca gasesti soft-ul pe undeva baga telefonul in download mode si dai un flash.

| Mariucu explică (pentru Intruder19):

As vrea sa fac asta, dar cum? Ca nu stiu.

| Mariucu explică (pentru Intruder19):

Si plus ca am soft-ul dar ca sa il pun in tel, imi trebuie SP Flash Tool, dar nu stiu cum sa-l folosesc, stii tu?

| alexalx1234 a răspuns:

Chainfire 3D functioneaza numai cu Cyanogenmod 7 ce are la baza Android 2.3. Daca instalezi Chainfire pe ICS, JB, KK, LP, iti brick-uieste telefonul. Incearca sa-l resoftezi. Cyanogenmod nu exista pentru telefoane Allview.

| Mariucu explică (pentru alexalx1234):

Multumesc,de acum am sa stiu ca daca vreau sa am Chainfire3D,sa imi trebuiasca CG, mersi!