| Pricop_Ilinka_Stefana_1995 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Mi-am cumpărat acum câteva zile un IPhone 5S. Sunt pe Vodafone. A doua zi am observat cum semnalul scade la o bulina, dispare complet după care revine la maxim... De asemenea am o problema cu temperatura extrem de ridicată.CE TREBUIE FĂCUT? Dau funda!

1 răspuns:
| Mario1999 a răspuns:

Salut! Problema ta legata de semnal nu tine de telefon, este strict legata de semnal. Daca ai cumparat telefonul nou, cel mai probabil nu e problema de la telefon. Temperatura ridicata apare din cauza utilizarii intense. Este ceva normal. Cu cat il folosesti mai putin, sau cel putin nu la fel de intens, temperatura va fi optima. S-ar putea sa se incalzeasca mai tare mai ales daca vizionezi mult continut video, ai traficul de date pornit prea mult timp sau folosesti aplicatii care consuma resurse mari.