| fallendoves a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.
De cam 2-3 zile primesc apeluri de la niste numere ciudate, care au numere gen 88 la inceput.Mi se pare foarte ciudat,deoarece nu inteleg cum aceste 'persoane' cu un numar strain ar putea sa dea de numarul meu.
Vi s-a intamplat si voua?
As aprecia daca ar putea cineva sa-mi explice ce se intampla, si daca pot cumva sa scap de apelurile astea.

Răspuns Câştigător
| Stralucire a răspuns:

Salut! Din cate am auzit, sunt niste scam-uri. Orice ai face, nu suna inapoi.Iti va lua din creditul de pe telefon.Se intampla multora, insa nu stiu daca e mare lucru sau sa te ingrijorezi.Doar ignora apelurile, de obicei au tendinta sa te sune la miezul noptii, stiu fiindca si mie mi s-a intamplat, dar o sa inceteze la un moment dat.

2 răspunsuri:
| blackwolf906 a răspuns:

Daca ai un telefon cu Android le poti bloca din setarile pentru apeluri si ei nu v-or mai putea suna

| Aaa5 a răspuns:

Si pe mine m-a sunat acum câteva zile un număr din Zimbabwe. Si am mai auzit persoane care primesc apeluri de la numere din alte tari, dar nu am idee ce se întâmpla.