| ProblematicUser a întrebat:

Salut am nevoie de raspuns URGENT! Vreau sa imi cumpar un display pentru Samsung Galaxy S4, cum pot sa stiu daca displayul este fake?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Da, daca e fake iti dai seama după culori, nu se vede la fel de bine, imaginile sunt pixelate etc. oricum nu prea se gasesc fake'uri laughing ori merge, ori nu merge. Doar sa nu aibe pixeli morti.

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Nu ai cum sa iti dai seama daca e fake decât după ce ajunge comanda ta, fake'urile sunt plasticuri ieftine, nici sticle nu se pot numi.
Poti sa comanzi de pe gsmnet, totul acolo sunt originale, sau poti sa comanzi de pe okazii, te uiti la calificative.
Sau mai simplu te duci la un gsm cu telefonul tau, spui ca vrei display nou, platesti manopera si displayul si gata, stii sigur ca e si original si pus bine.

| ProblematicUser explică (pentru Evolution):

Unde l-am gasit eu asigura si montajul, deci sa zicem ca e montat, cum pot vedea diferenta?

| Evolution a răspuns (pentru ProblematicUser):

Ce diferenta? nu are cum sa fie fake daca e service.

| ProblematicUser explică (pentru Evolution):

Nu e service, e un om care se ocupa cu telefoane si ecranul este luat de pe un alt S4. Vorbesc de tot displayul(LCD)

| Evolution a răspuns (pentru ProblematicUser):

Da, daca e fake iti dai seama după culori, nu se vede la fel de bine, imaginile sunt pixelate etc. oricum nu prea se gasesc fake'uri laughing ori merge, ori nu merge. Doar sa nu aibe pixeli morti.