| CoRn3L1U a întrebat:

Salut, am nevoie neaparat de ajutor, am un S3 I9305 si m-am gandit sa il rootez pentru a putea seta telefonul cu aplicatia Link2SD sa instaleze aplicatiile pe card, am urmat metoda cu Odin a decurs totul bine, insa cand sa deschid SuperSU imi spune "SuperSU s-a oprit" am cautat pe net despre aceasta problema si am gasit ceva cum ca ar fi devina KNOX pe care noua versiune S3 I9305 il are incorporat si nu ii da voie aplicatiei "SuperUS" sa se deschida si ar fi fost urmatoarea varianta de facut : sa dau update la "SuperUS" din Magazin play insa se pare ca am deja ultima versiune deoarece in magazin play nu imi da nici un update doar sa deschid,
Problema mea ar fi urmatoarea :
1.Sa rezolv aceasta problema si sa imi mearga "SuperSU"
2.Ori sa il unrootez (din nou problema la care nu am gasit rezolvare deoarece imi spune sa downloadez un firmware, insa din Romania nu am gasit decat Romania (Vodafone) si Romania (cosmote) si eu am Orange si pe deasupra e si codat tot pe Orange) VA ROG AJUTATI-MA PROMIT CA DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Esti sigur ca il ai rootat?
Vezi ca gasesti multe tutoriale si softuri pe xda developers.

Intai testeaza daca ai rootat telefonul, e o aplicatie, din ce povestesti mie imi pare ca ai instalat doar superSU, ceea ce =/= cu root. Eu mi-am rootat tabelta cu frama root. Instalezi aplicatia, o deschizi, selectezi root, si e simplu, reboot si gata.

3 răspunsuri:
| CoRn3L1U explică:

Am rezolvat, dar nu voi sterge intrebarea deoarece poate ii va fi de ajutor cuiva, deci uitati cum am rezolvat :
1.downloadezi de pe internet ultimul update pentru SuperSU din folderul "common" copii aplicatia "SuperSU" pe cardul de memorie si o instalezi de acolo, si arata ca vrea sa opreasca KNOX dati OK, dupa aceasta instalare de obicei apare un mesaj ca aplicatia a fost instalata cu succes si va trebui sa il reporniti daca dupa repornire face aceeasi problema cu "SuperSU s-a oprit" mai instalati odata de pe card si nu mai reporniti telefonul, succes,
2. daca ati facut asta cu siguranta o sa il puteti unroota cu un program simplu de pe net

| CoRn3L1U explică (pentru Seby90):

Am rezolvat, era rotat, insa pe vitor o sa folosesc framaroot, mersi oricum

| Seby90 a răspuns (pentru CoRn3L1U):

Vezi ca am omorat un telefon cu aplicatia care ovrei tu acum. Pur si simplu nu mai pornea, grija mare.