| Mihaita21 a întrebat:

Salut am o cartela de telefon rds de iti dadea, acum ani buni, cand te abonai. Stiu ca acea cartela nu mergea pe alte telefoane, recent am facut alt abonament la digi mobil si am pastrat numarul vechi si cartela de la rds cu alte cuvinte m-am portat la digi mobil.
Acum problema e ca nu pot pune acea cartela in alte telefoane decat in cel pe care mi l-au dat ei un Lenovo dual (a320 sau ceva) vai mama lui si acel telefon de la rds vechi.
Vreau sa dau abonamentul unei persoane in varsta deci sa ii dau si un Nokia d-ala sanatos.
Se poate sa rezolv ceva la digi la reprezentanta sau merg degeaba? Sa-mi fac o idee ca de mers tot merg.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Cartelele SIM Digi (RCS/RDS) merg în ORICE telefon GSM capabil 3G care nu e blocat în vreo altă rețea.
Dacă ai un telefon 3G liber de rețea (fie el și Nokia, deși nu se mai fabrică, firma fiind acum preluată de Micro$oft) o să meargă. Fără să fie nevoie să mai „mergi la ei".
Doar pui SIM-ul vechi în telefon și-l pornești.