| IngerasulMicut a întrebat:

Salut. Am o cartelă Orange pe care nu am mai reîncarcat-o de aproape un an. Nu pot primi niciun mesaj pe acel număr. Am încercat să sun la 222 și mi-a apărut: "Mobile network not available". Știu că mi-a devenit numărul inactiv dar se poate face ceva ca să-l recapăt sau nu se mai poate face nimic? Fundă!

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca ti-a expirat perioada de gratie a fost dezactivata si numarul e pierdut.

| Ariana131 a răspuns:

Doar sa te duci la un magazin Orange și sa le ceri o cartela noua cu același număr

| anonimg a răspuns:

Când o cartelă expiră, rămâi cu plasticul; dar numărul de telefon îl ia compania telefonică al cărui număr aparține și îl pune pe o altă cartelă. Îl scoate la vânzare ca să aducă profit companiei.
Deci este posibil ca numărul de telefon să fie cumpărat de altcineva din alt capăt al țării.

Dacă vrei numărul înapoi nu știu dacă îl poți avea. Sună la Orange de pe alt număr și spune-le problema.