| Simpatic a întrebat:

Salut, am o dilema, am un amic care de cate ori il sun eu la telefon, nu il aud eu, el in schimb aude tot ce zic.
Cand ma suna el convorbirea este ok.
Ce ar putea fi caci nu-mi dau seama, amandoi avem telefoane noi, numai cu el se intampla chestia asta.
O fi din setari, un bug al telefonului meu sau al lui, n-am nicio idee.
Pareri?

5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Tu ai gigi?
sunt unii care dau vina pe asta (reteaua gigi)

| Simpatic explică (pentru Bizon95):

Nu e digi e alta retea, nu e de la retea ca cu oricare alta persoana este ok convorbirea. de asta am zis ca e o ciudatenie aici pe care eu n-am intalnit-o pana acum.

| Bizon95 a răspuns (pentru Simpatic):

Eu am telefon s8+
cand inregistrez video merge ok
cand ma inregistrez singur la skype echo call (un robotel de testat echipamentul tau)... deci pe telefon, nu pe speaker, merge ok
cand ma inregistrez cu program de inregistrat apeluri ma aud ok

cand vorbesc cu oricine, ma aude de parca as fi pe fundul butoiului

si pana acum singura explicatie a fost ca am abonament la gigi

| Evolution a răspuns:

Difuzorul functioneaza? Doar la tine nu aude sau si la altii?
Probabil este defect din fabrica, avand in vedere ca telefoanele sunt noi, poate sa il trimita la service happy
Succes!

| Simpatic explică (pentru Evolution):

Totul functioneaza, doar cu asta cand il sun eu nu il pot auzi, cand ma suna el il aud si ma aude.