| Ionescu_Adrian_1990 a întrebat:

Salut.am o intrebare? Am scanat telefonul si mi-a aparut ca am nuste aplicatii daunatiare, as vrea sa stiu daca le dezactivez( caci de sters nu pot ) voi putea elimina pericolu.

Răspuns Câştigător
| Softe a răspuns:

Atât timp cât ai folosit magazin play pentru a instala aplicați nu văd de unde sa te.ai ales cu unele dăunătoare, totul din magazin play este verificat pana la ultimul folder pentru a oferi utilizatorilor conținut de calitate ș nu-ti face griji în privința virușilor fiindcă sunt doar pe calculatoare nu și telefoane.

| Ionescu_Adrian_1990 explică (pentru Softe):

Am luat un virys dp Facebook si imi activeaza datele singur si am 2 Facebook-uri una ii virusu alta ii cea originala

| Ionescu_Adrian_1990 explică (pentru Ionescu_Adrian_1990):

Desigur aplicatia o pot dezactiva

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Le poți dezactiva fără probleme. In mod normal acele aplicatii nu trebuiesc sterse ci dezinstalate.
Cel mai bine este sa dezinstalezi antivirusul si sa scanezi si cu un alt antivirus înainte de a dezactiva acele aplicatii.