| SupraDozaDeHashish19 a întrebat:

Salut am o intrebare ca o pun mereu
Eu vreau sa imi iau un telefon nou si nu stiu sa aleg intre SONY XPERIA L SAU NOKIA LUMIA 520 vreau niste sfaturi si sa nu fie sfaturi gen: e dragut e misto e tare vreau ceva fix cum ar fi ca Nokia ex plusuri si minus ex are ecranu mai mare mai mic procesorul aparatura din el

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai uite. Sony experia l are un procesor dual core de 1 ghz 1 gb ram densitatea pixelor este de 228, are android 4.1 si un ecran de 4.3 inch si o camera de 8 mb si filmeaza in 720p. Nokia lumia 520 are un ecran de 4 ich procesor dual core de 1 ghz 1 gb ram desitatea pixelilor este de 235 si o camera de 5 mpx care filmeaza tot 720p. Eu as zice sa iei lumia 520 pentru ca re windows phone 8 si este mult mai misto, arata mai bine

| cupydo0n a răspuns:

SONY XPERIA L : http://www.gsmarena.com/sony_xperia_l-5363.php
NOKIA LUMIA 520 : http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_520-5322.php

Pe aceste doua link-uri ai toate detaliile despre aceste doua telefoane.
Eu as spune Nokia, este doar parerea mea poate mie imi place mai mult si tie nu, ramane la alegerea ta.
Asteapta mai multe raspunsuri sa vezi ce mai spun si alti oameni dar sunt sigur ca o sa iti recomande tot Nokia.

O seara placuta in continuare.

| AlexAvram94 a răspuns:

Eu ti-as recomanda Nokia cu cea mai mare placere...ca e firma buna si au cele mai bune telefoane!

| Michaelutzu a răspuns:

Pai uite. Sony experia l are un procesor dual core de 1 ghz 1 gb ram densitatea pixelor este de 228, are android 4.1 si un ecran de 4.3 inch si o camera de 8 mb si filmeaza in 720p. Nokia lumia 520 are un ecran de 4 ich procesor dual core de 1 ghz 1 gb ram desitatea pixelilor este de 235 si o camera de 5 mpx care filmeaza tot 720p. Eu as zice sa iei lumia 520 pentru ca re windows phone 8 si este mult mai misto, arata mai bine. Eu am scris primul.

Funda? tongue

| aditron a răspuns:

Iti sugerez sa-ti iei Nokia lumia deoarece el areSpecificaţii tehnice
Tipul dispozitivului: Communicator
Frecvenţa de operare: GSM 900/1800/1900, 3G
Mărime/greutate: 64x119.9x9.9 mm / 124 g
Acumulator: Li-Ion 1430 мАh
Afişaj: IPS LCD 16M colors
Rezoluţie: 480 x 800 px
Afişat: 2012

Transmiterea de date
Mesaje: SMS, MMS
Bluetooth: Da
Infraroşu: Nu
Wi-Fi: Da
WiMAX: 802. 11bgn
Conectivitate la PC: Da
E-mail: E-mail
Acces la internet: HTML

Funcţii de multimedia:
Tonuri de apel: MP3-Player (AAC, AAC+, AMR-NB, AMR-WB, eAAC+, MIDI Tones (poly 64), Mobile XMF, MP3, MP4, NRT, True tones, WAV, WMA)
Jocuri: Da
Camera foto: 5Mp
Camera video: Da
GPS: Da
Sistem de operare: Da
Funcţii suplimentare: MS Windows Phone 8

Funcţii de memorie
Memorie internă: 8GB
Cartela de memorie: microSD, pînă la 64 GB

Conţinutul pachetului de vânzare