| NicaBogdanAndreas a întrebat:

Salut, am o întrebare, ce sa îmi iau j6 plus 2018 sau iPhone 8?

Răspuns Câştigător
| margaritmarius3 a răspuns:

Daca vrei telefoane de la iphone sau Samsung, ia-ti un Note 9 (din america sau china, pentru ca sunt cu procesoare snapdragon, in europa iti dau cu exynos care e mult mai slab) sau iphone x, xr, xs, xs max, dar nu ce este sub ele, pentru ca nu primesc actualizari, sunt net inferioare liderilor de piata si costa o gramada de bani, doar pentru firma. Cand ai un buget limitat, cum spui tu 2000 lei mergi mai bine pe firme precum Huawei, Xiaomi, Oneplus sau Google. (chiar si cu un buget nelimitat as recumanda mate 20 pro de la Huawei, decat note 9 sau xs max)

Daca tii neaparat j6 sau iph 8, clar iphone 8, dar eu as merge pe:
Xiaomi Mi 8, LG G7 ThinQ, One plus 5T, Nokia 8 Sirroco. (Oridinea in fuctie de recomandare, mi 8-ul fiind cel mai bun vis-a-vis de restul)

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Caută pe Google alte mărci.
Cu excepția celor două specificate mai cunoști și altceva?
Alege altă marcă.
Raționează inainte să cumperi.

| theforceofgood a răspuns:

IPhone-ul ar fi mai bun, dar fii atent ca să ie în regulă, să fie bun să-l poți folosi, să nu aibă stricățiuni și cel mai important- să nu fie blocat ios-ul.

| FCx78 a răspuns:

Dacă ai sufiecent banii. Cumpara le pe care le vrei. iPhone are lungime: 158, 4 mm, lățime: 78, 1 mm sunt cam mare. Trebuie sa ai grija când ai luat iPhone. Dacă a spart. E foarte scump sa comanzi sa l schimbi. De când vei cumpara iPhone 8. Trebuie sa cumperi husa, folia de protecție din sticla. Samsung j6 plus are 76, 9 × 161, 4 × 7, 9 mm (lățime × înălțime × grosime). Gândește te pentru binele tale.

| NicaBogdanAndreas explică (pentru FCx78):

Deci care dintre ele sau ce recomanzi tu la cv sub 2000 de ron

| FCx78 a răspuns (pentru NicaBogdanAndreas):

IPhone 8 plus au preț 2500 peste. Dacă poți sa l cumperi. Trebuie sa cumperi husa(50 lei), folie sticla (50 lei) calculează te. Dacă e prea mult bani dar trebuie sa ai grija in timp ce ai luat iPhone. Și eu am iPhone 7 plus 32gb 3500 lei și am cumpărat 3 huse ca îmi plac modele și am pus folie sticla. Și am folie sticla foarte spart și urat. Ar trebuie sa schimb câteva luna. Samsung j6 plus au preț 1500. Merita sa l cumperi iPhone 8 64gb. Se poate rezistența pana 4-6 ani dacă ai grija de iPhone. Dacă nu ai sufiecent de banii sau ai nevoie de banii. Cumpara Samsung j6 plus. Gândește te de banii tai și binele tale pe care le vrei.

| NicaBogdanAndreas explică (pentru NicaBogdanAndreas):

La un j6 plus pentru ca e mai bun decât un note 8

| margaritmarius3 a răspuns (pentru NicaBogdanAndreas):

Daca vrei telefoane de la iphone sau Samsung, ia-ti un Note 9 (din america sau china, pentru ca sunt cu procesoare snapdragon, in europa iti dau cu exynos care e mult mai slab) sau iphone x, xr, xs, xs max, dar nu ce este sub ele, pentru ca nu primesc actualizari, sunt net inferioare liderilor de piata si costa o gramada de bani, doar pentru firma. Cand ai un buget limitat, cum spui tu 2000 lei mergi mai bine pe firme precum Huawei, Xiaomi, Oneplus sau Google. (chiar si cu un buget nelimitat as recumanda mate 20 pro de la Huawei, decat note 9 sau xs max)

Daca tii neaparat j6 sau iph 8, clar iphone 8, dar eu as merge pe:
Xiaomi Mi 8, LG G7 ThinQ, One plus 5T, Nokia 8 Sirroco. (Oridinea in fuctie de recomandare, mi 8-ul fiind cel mai bun vis-a-vis de restul)