| david1234kerti a întrebat:

am o intrebare, cum iti dai seama daca Samsung galaxy s2-u tau e copie sau original?

Răspuns Câştigător
| Predator30 a răspuns:

Ceva special pentru Samsung galaxy s2.
De ex: *#34971539# iti arata daca este intr-adevar Verison originala.
*#44336# informatii despre soft, iti arata versiunea de soft, daca e chinezesc sau original.
*#7780# resetare telefon.
*#273283*255*663282*# iti arata ce slot de card ai.
*#07# iti arata toata istoria, unde a fost umblat ce a fost instalat, de exemplu se poate pune un soft copie identic cu cel original, pentru a putea zice ca este chiar oiginal si asa iti poti da seama.
*#1234# iti arata versiunea Firmware.
Mai stiu, dar daca vrei un numar pentru ceva anume, poti sa-mi scrii si iti zic.
Bafta! sper ca te-am ajutat funda?

| david1234kerti explică (pentru Predator30):

Salut! cand scriu: *#34971539# imi da astatonguehone/CAM FW Ver Check,Phome to CAM FW Write, ISP Ver Check, FW Write Count, CAM FW Cal Check, CAM to Phone FW dump apoi cand scriu:*#44336# imi da asta:INTERNAL VERSION
VERSION
PDA:I9100XWKI8
Phone:I9100XXKI4
CSC:I9100OXXKI2
Build Time:Wed Sep 28 20:51:36 KST 2011
Changelist:616395
apoi daca scriu:*#07# nu imi da nimic
apoi daca scriu:*#1234# imi datongueDA:I9100XWKI8
PHONE:I9100XXKI4
CSC:I9100OXXKI2
Build Info:Wed Sep 28 20:51:36 KST 2011
Crezi ca e cel original? ca eu nu ma pricep la chestile astea,si mai am o problema, da m-ai ajutat foarte mult si ti-as da funda, dar sunt nou pe TPU si nu stiu ce e funda, imi poti spune te rog, si iti dau!

| Predator30 a răspuns (pentru david1234kerti):

Da deci din cate mi-ai scris ii ok telefonul acum Uita-te sub baterie si vezi ca scrie "made in" si scrie tara si imi zici ce scrie ..cam atata stiu si eu despre ele, si multumesc si eu pentru funda care mi-ai dat-o deja

| david1234kerti explică (pentru Predator30):

Cand scot bateria de tot, in locul unde sta bateria scrie "made in korea by Samsung, si pe baterie, pe partea din spate scrie "MADE IN KOREA/FINISHED IN CHINA, asta scrie.
mersi de raspuns!

| Predator30 a răspuns (pentru david1234kerti):

Na pai din ce mi-ai spus ii cel original.

| david1234kerti explică (pentru Predator30):

Ms!

9 răspunsuri:
| shannygelu a răspuns:

Intri in meniu si vezi despre telefon daca are android ce versiune si replica nu prea are wi fi sau nu merge camera foto cu rezolutie mare

| SmecheruCuSpate a răspuns:

Dupa cum merge, copiile merg prost, si nu au toate efectele faine, uitete si pe youtube poate gasesti un video care sa te ajute

| denylov3 a răspuns:

Bateria tine mult mai putin, telefonul nu merge bine.

| Robert985 a răspuns:

Bateria tine f putin