| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Am o intrebare despre un telefon. Mai exact Huawei p 40 lite. Nu are instalat din cate am înteles, (google, Youtube, watap, magazin play etc) Merg instalate? Răspundeți doar daca știți. Multumesc

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai instalat niciun serviciu de la google. Merg instalate da nu e chiar asa usor

| gelu1970 a răspuns:

Sunt metode ca să le instalezi.
Vor funcționa puține zile și apoi nimic.
Cumpără un telefon cu servicii google.
Huawei au terminale bune. Însă fără servicii google, în 2020, nu au sens.

| MadRaven a răspuns:

Eu am luat acum o lună de pe eMAG exact telefonul ăsta și le poți instala fără probleme. Nu ai magazin play dar ai alte modalități de a le instala. Am pus whatsapp, Facebook, YouTube vanced și Instagram fără nicio problemă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru aceste aplicaţii există magazinul lor personal de aplicaţii numit "AppGallery".

| AureliusTPU a răspuns:

Nu merge instalate dar ei au un alt brawser, magazin play, etc.