| raresbad a întrebat:

Salut am o intrebare detin un Samsung galaxy s2 si am facut o poza la intuneric adica nu se vede nimic pe ea dar cand ma uit atent la lumina mica la poza observ niste puncte negre inchise si chiar o linie pe ecran este un defect sau este ceva normal?

2 răspunsuri:
| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Este normal, asa compenseaza tehnologia foto digitala lipsa luminii, prin multe puncte de diverse culori( se numeste noise parca).

| raresbad explică:

Da dar nu doar la poze si cand ma uit la un film sau o imagine neagra se vad chestiile alea pe scurt cand este ecranul cu o imagine neagra pe el exemplu scene intunecoase intr-un film