| comadark a întrebat:

Am o intrebare. Eu am un iPhone 7 Plus blocat pe reteaua Orange Romania si am o cartela de Vodafone Romania. Daca ma portez cu numarul meu la Orange Romania de la Vodafone Romania, voi putea folosi acest telefon pentru a suna si a folosi simul in conditii normale? Dau funda, multumesc!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu iti iei direct o cartela de Orange Romania?

| GPA a răspuns:

Trebuie să ai strict o cartelă Orange dacă telefonul este blocat în rețea. Pe cartela de la Orange vei avea numărul portat. Din moment ce te-ai portat la Orange cu numărul de la Vodafone, cartela Vodafone nu va mai fi utilizabilă și vei primi o cartelă Orange cu numărul pe care-l aveai la Vodafone.

Vei putea folosi telefonul portat în Orange în condiții normale, însă trebuie să depui o cerere de portare la unul dintre departamentele Orange, alături de vechiul contract de la Vodafone (dacă este cazul).