| ideapad100 a întrebat:

Salut, am o intrebare serioasa: Vreau sa imi cumpar un telefon...M-am gandit daca ar fi bun un Huawei P8 lite sau un Samsung Galaxy J5. Care dintre ele merge mai bine, face poze mai clare? Dau funda pentru un raspuns cu explicatii!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Huawei ( Ascend ) P8 Lite deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| XxXNotForKiidsXxX a răspuns:

Huawei P8 si Samsung J5(2015) daca nu ma insel au ambele camera de 13 mp pe spate dar pe fata Huawei are 8 si Samsung 5 parca.'De asemenea Huawei are si memoria mai mare.Am intrat pe un site in care se compara telefoane iar Huawei a avut nota 9.5 iar Samsung 9.Telefoanele sunt cam la fel din cate vad.Pe langa mici diferente mai e si aspectul care difera. Sper ca te-am ajutat.

| Mirela123yz a răspuns:

J5 face niste poze foarte clare si frumoase.
Acum nu stiu daca Huawei P8 Lite le face mai clare.
Dar te as sfatui sa ti iei J5 deoarece samsugurile sunt mult mai bune.
Sper sa faci alegerea potrivita! :*