| GloryHunter a întrebat:

Salut, am o intrebare.
Un prieten m-a pus sa sun la *#62#.
Ce inseamna asta mai exact?
Inseamna ca imi poate asculta viitoarele apeluri sau ce?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

*#62#
You can verify the number for forwarding calls If there is no service is available.

Manualul de ascultare al SeReI nu este pentru tot omul, asa ca stai linistit aia care asculta numere de telefon nu o fac suni sau nu la un numar de telefon, o fac digital si nu se poate prinde nimeni!
Ce ai format tu este un cod asa cum este *#06# si orice alt cod de retea.
Nu stiu sa-ti explic exact ce face dar daca exista cineva care cunoaste retelistica de aceasta si engleza poate traduce linia de mai sus care explica ce face formarea acestui cod.
Nu iti asculta nimeni telefonul fara motiv si/sau mandat.

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Https://www.google.com/search?q=coduri+gsm+*%2362%23
http://www.nrgia.ro/coduri-de-retea-gsm/

Status cand nu raspunde *#62#

este o verificare de status, poti sa il apelezi linistit
pagina aia iti spune ce ar trebui sa faci daca vrei sa si modifici respectivul status, iti sugerezi sa o faci cu multa atentie apoi sa reapelezi chiar codul de mai sus sa verifici ce ai reusit sa faci si daca a iesit bine

| GloryHunter explică (pentru Simpatic):

Mersi mult.