| GoldenBoy17 a întrebat:

Salut, Am o MARE problema, Scuzati Categoria, nu stiu ce sa fac. Vedeti voi, eu am un Abonament la Telekom Ro. La care mi au oferit si un Telefon, Huawei P9 lite 2017. Azi dimineata am mers la scoala. Si pe la A-3a ora, mai exact ora de sport, toti au mers la sport, eu am ramas in clasa. De serviciu. Pentru ca eram putin obosit, mi am pus castile in urechi si am bagat muzica, am atipit. Si cand au intrat colegii in Galagie mare, m-am trezit. Aveam castile in urechi, insa Numai erau conectate la telefon, pentru ca telefonul numai era pe banca. Stie cineva cum pot sa mi-l Obtin inapoi? Si cum pot proceda cu telekom? Va trebuii sa platesc in continuare Abonamentul Chiar daca numai am telefonul? Va rog, niste sfaturi m-ar ajuta mult. Poate reusesc sa mi-l recuperez. Nu vreau sa platesc un abonament degeaba. (In caz ca va trebuii)

Dau O Funda imensa celui mai rational raspuns

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand vorbesti cu dirigintele, pentru ca telefonul a disparut la scoala, in clasa ta! El va face politie si probabil ca il va gasi, fiind vreo gluma de-a colegilor.
Mai poti suna Telekom si cere sa blocheze numarul, mai ales ca este pe abonament.
Restul, iti vor spune ei ce mai trebuei sa faci.

| mihai69 a răspuns:

Abonamentul îl plătești până la reziliere. Și pentru a-l rezilia, va trebui să plătești o taxă de reziliere anticipată (citește contractul). Așa că mai bine îl plătești în continuare și ceri operatorului să îți dea o cartelă nouă cu același număr și pe cea veche s-o blocheze. Telefoane găsești destule la un preț rezonabil.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu ai decat sa blochezi numarul si sa iti iei altul nou, telefonul l-ai putea recupera doar daca cineva din clasa ti-a facut o gluma proasta, daca nu abonamentul mai bine il platesti pana la final decat sa platesti taxa de reziliere anticipata.