| Smutcu_Amira_2000 a întrebat:

Am o mare problema, telefonul meu, Nokia X, cu Android Lollipop 5.1. custom ROM, s-a inchis si nu se mai porneste. Cand il conectez cu un cablu de date la PC apare ca s-a conectat, dar nu imi arata driverul de la telefon in Windows Explorer. Am Windows 7, ce sa fac? Vreau:
*sa imi pornesc telefonul
*sa vad driverul telului

16 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Incearca in alta mufa usb de la pc, poate nu recunoaste acea mufa.

| Smutcu_Amira_2000 explică (pentru octav005):

Din pacate am incercat si nu se poate

| octav005 a răspuns (pentru Smutcu_Amira_2000):

Inceraca sa ii dai un hard reset vezi daca iti apare ceva. gasesti tutoriale pe net sa dai hard reset.

| Smutcu_Amira_2000 explică (pentru octav005):

Nu ii trebuie hard reset, stiu am incercat, dar nu merge

| dulgherunicu a răspuns:

Driverul il instalezi manual

| Smutcu_Amira_2000 explică (pentru dulgherunicu):

Driverul e instalat, dar nu-mi arata pe Windows Explorer ca exista

| dulgherunicu a răspuns (pentru Smutcu_Amira_2000):

Nicio data nuai sa-l vezi in explorer driverul poate vrei sa zici telefonul sau memoria interna driverul il vezi in device manager daca sa instalat

| Smutcu_Amira_2000 explică (pentru dulgherunicu):

Ok, asta am intelews, dar nici in Device Manager nu imi arata decat cele de la Microsoft

| dulgherunicu a răspuns (pentru Smutcu_Amira_2000):

Inseamba ca nu este instalat sau cablul usb nu este bun trebuie cablu de date nu de incarcare

| Smutcu_Amira_2000 explică (pentru dulgherunicu):

Tiu si asta, dar am incercat cu mai multe cabluri de date

| dulgherunicu a răspuns:

Https://drive.google.com/file/d/0Bxt5rI-7J8qhaFhnMklCZFBySlk/edit inearca cu asta poate nu este bun driverul tau

| Smutcu_Amira_2000 explică (pentru dulgherunicu):

Cum sa folosesc asta?

| dulgherunicu a răspuns (pentru Smutcu_Amira_2000):

Ai descarcat?

| Smutcu_Amira_2000 explică (pentru dulgherunicu):

Da

| dulgherunicu a răspuns (pentru Smutcu_Amira_2000):

Pune folderul pe desktop sa stii de el apoi deschide device manager, conecteaza telefonul la pc si cibd apare in device manager dai click dreapta pe el selectezi update driver si urmezi cakea catre folder si acolo selectezi unulvdin fisierele info si dai next so ok si vezi ce se intampla daca nicibasa nu reusesti n-am cum sa te mai ajut decat prin temviewer

| Smutcu_Amira_2000 explică (pentru dulgherunicu):

Bine o sa incerc