| fullstop a întrebat:

Am o mica-mare problema.
Am incercat un update la telefonul meu LG Optimus L5 cu KDZ dar n-a functionat asa ca am renuntat, am incercat sa opresc upgrade-ul dar nu a mers (pe telefon) s-a blocat pe ecranul de bootloader.
Am scos bateria, am apasat volum jos+home+power pana se aprindeau luminitele de la tastatura dar se aprinde acelasi bootloader screen.
Cum il scot, macar sa-l readuc la forma initiala?

Răspuns Câştigător
| EU19 a răspuns:

Pai ai facut cea mai mare prostie.Da ai incercat si hard reset nu mai ai decat sa il duci la resoftat.Verifica garantia, vezi daca ai pierdut-o scotand cablul.Sau da nu e in garantie te va costa sa il faci.
Dar mai poti intreba si alte persoane.
Eu cand am incercat sa fac un update de sistem si a esuat.Ma dat in meniul lui de programare nu stiu cum ii zice.Acela de la prima prindere. Daia ziceam de reboot.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura solutie pe care o ai este sa-i dai reboot la setarile din fabrica. Poti face singura asta, conectandu-l la pc si folosind programul sau pe care il ai deja instalat.

Sper ca te-am putut ajuta!

| fullstop explică (pentru anonim_4396):

Da...l-am dus la o firma specializata si au spus ca n-au ce sa-i faca. Trebuie trimis la fabrica LG iar cu garantia este posibil sa nu coste nimic

| EU19 a răspuns:

Dai reboot.Sau zi-mi ce-ti scrie tie ca poate e diferit de al meu.

| fullstop explică (pentru EU19):

Imi arata sigla LG, 2 sageti ca si cum s-ar incarca si scrie "Download is in progress. Do not disconnect cable". Normal ca eu, prost, am deconectat si cablul, am scos si bateria am incercat un hard reset dar cand se aprinde ramane acelasi ecran

| fullstop explică (pentru EU19):

I'm fucked! Totusi multumesc de ajutor

| EU19 a răspuns (pentru fullstop):

Pai ai facut cea mai mare prostie.Da ai incercat si hard reset nu mai ai decat sa il duci la resoftat.Verifica garantia, vezi daca ai pierdut-o scotand cablul.Sau da nu e in garantie te va costa sa il faci.
Dar mai poti intreba si alte persoane.
Eu cand am incercat sa fac un update de sistem si a esuat.Ma dat in meniul lui de programare nu stiu cum ii zice.Acela de la prima prindere. Daia ziceam de reboot.

| fullstop explică:

Frate EU19, nu meriti medalia pentru cunoscator, nu o meriti. laughing L-am reparat singur, fara ajutor specializat doar cu google si LGMobile Support Tool. Mi-a scanat telefonul, a downloadat un update, l-a instalat, l-a verificat, mi s-a inchis imaginea care ramasese blocat si s-a reaprins normal. Aveam softwar-ul nou, nu am piers absolut nimic si mi-a bagat chestii noi si tari, multe fiind inutile.