| intrebcenustiu a întrebat:

Salut. Am o mizerie de telefon Samsung a20 si mi s-a blocat dintr-odata. Eram intr-o aplicatie de pariuri si s-a blocat imaginea, am apasat pe ecranele laterale, degeaba. S-a blocat pe imaginea cu Samsung, gen incearca sa-si dea restart dar nu porneste. Are 20 de minute de cand sta asa. Ce as putea sa-i fac?

4 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Consideră faptul că acest lucru este cauzat ori de o aplicație instalată dintr-o sursă necunoscută ori de un bug în sistem peste care ai dat întâmplător, la fel, instalând o aplicație. Nu ai altă posibilitate sigură și eficientă decât să îi dai force shutdown, ține apăsat butonul de volum "-" alături de Power timp de 15-20 secunde. O să-l repornesti astfel, dar odată repornit, o să intri în Safe mode și vei salva tot ce ai de salvat. După ce se deschide telefonul, ține apăsat doar butonul power. Îți va apărea fereastra pentru oprire /repornire și urgență. Ține apăsat pe power off/oprire până când se va activa safe mode. Selectezi safe mode, și aștepți să se restarteze telefonului în safe mode. Din safe mode salvezi tot ce ai de salvat, date, contacte, aplicații s-a.m.d. După ce ți-ai făcut copia de rezervă la date, din setările telefonului (tot în safe mode) la Backup și resetare, vei da factory reset / resetare telefon. E mai simplu astfel. Spune-mi dacă ai reușit să rezolvi astfel?

| GPA a răspuns:

Încă ceva, folosește servicii antivirus, Avast sau Bitdefender.

| Skarr a răspuns:

Ori e stricat ecranul. Ori e o panarama de telefon și ai pățit că mine de mi se bloca și rămânea negru ecranul și câteva ore.

| CojocaruMarius240519 a răspuns:

E un semn sa nu mai joci la pariuri