| Gabriel_Kosmyn_1999 a întrebat:

Salut, am o nelamurire cu garantia la telefoane.Am cumparat nu de mult un s7 edge, si dupa aproape o saptamana l-am dus in garantie pentru display. Mi-a venit telefonul, iar dupa cateva zile observ ca telefonul' se descarca mult mai repede, se aude o vibratie in difuzoru' de la speaker cand vorbeste cineva ( volumul dat la maxim, sau aproape maxim ), si inca vreo 2 probleme oarecum minore sau nu... (prea mult de explicat). Am trimis telefonul' astazi in garantie si s-ar putea ca daca tot am atatea probleme avand in vedere ca este a 2-a oara s-ar putea sa primesc un telefon nou... Sincer, de 3 ani am iphone si n-am patit atatea problem ca la Samsung.
Intrebarea este: In cazul in care primesc un raspuns ca as putea sa primesc un alt telefon as putea sa le spun ca vreau sa returnez telefonul? (a fost achizitionat din Flanco)
Va rog astept un raspuns cat mai repede! Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Din cate stiu a treia oara ti-l schimba daca are defecte de fabricatie si nu ai facut modificari la soft.

8 răspunsuri:
| Veisa-popa_Cosmina_1999 a răspuns:

Mai bine returneaza telefonul și cere banii înapoi

| Gabriel_Kosmyn_1999 explică (pentru Veisa-popa_Cosmina_1999):

Ultima data cand am vorbit cu cei de la garantei au zis ca trebuie sa astept decizia lor.

| darrio2007 a răspuns (pentru Gabriel_Kosmyn_1999):

Vad ca il poti returna in 31 de zile la Flanco. Au trecut atatea zile de cand l-ai cumparat?

| Gabriel_Kosmyn_1999 explică (pentru darrio2007):

Da, dar sincer nu cred ca l-am folosit mai mult de 2 saptamani mai mult a stat in service, l-am cumpart pe 7 decembrie.

| Gabriel_Kosmyn_1999 explică (pentru darrio2007):

O sa-i sun maine si sper ca rezolv ceva. Multumesc pentru ca te-ai straduit sa ma ajuti!

| darrio2007 a răspuns (pentru Gabriel_Kosmyn_1999):

Pentru putin. Sper sa rezolvi cu bine problema ta.

| darrio2007 a răspuns (pentru Gabriel_Kosmyn_1999):

Si eu multumesc.

| Gabriel_Kosmyn_1999 explică (pentru darrio2007):

Si eu sper, multumesc oricum.

| darrio2007 a răspuns (pentru Gabriel_Kosmyn_1999):

Din cate stiu a treia oara ti-l schimba daca are defecte de fabricatie si nu ai facut modificari la soft.