| dddemine a întrebat:

Am o nelamurire cu telefonul meu ( Philips s398).As vrea sa conectez un cotroller la acesta pentru a juca nova sau gta ( oricum jocuri ce suporta cotroller fara alte configurari).Asa ca am intrat in market si am instalat USB Host Check, pentru a vedea daca am OTG support. Dupa analiza mi-a aratat android.hardware.usb.host.xml bifat cu verde, si de asemenea handheld_core_harware.xml bifat tot cu verde.In descriere spune "It appears that usb host support is enabled on this device.No fix required" si totusi cand conected prin cablul otg controller,sau tastatura,sau mouse,sau vreun stick, aceste nu functioneaza( din cate am vazut nu le alimenteaza).Vreau sa mentionez ca telefonul este rootat, iar cablul i toate perifericele usb enumerate de mai sus au functionat (fara nici o congigurare) cand le-am conectat la tableta Nexus 7. Poate sa ma ajute cineva? Sau sa imi explice ce este in neregula de nu functioneaza. Multumesc anticipat, si dau funda daca vreun raspuns imi rezolva problema.

Răspuns Câştigător
| Tropotei_Cosmin_1988 a răspuns:

Nu cred ca o sa mearga cu un controler (xbox/tastatura/etc.). Din cate stiu iti trebuie un controler special pentru telefon. Eu mi-am cumparat acesta si merge foarte bine http://www.amazon.com/......ref=sr_1_1 ie=UTF8&qid=1454969537&sr=8-1&keywords=controller+phone