| Wolfyy a întrebat:

Salut am o problemă: am un telefon Samsung GT-C3510 si cand conectez cablul de date la calculator nu se intampla nimic... am descarcat aplicatia PC STUDIO si am selctat la telefon conectare prin pc studio si degeaba... am incercat si cu stocare in masa tot degeaba. Cablul de date functioneaza fiindca se incarca bateria telefonului vreo sugestie?

1 răspuns:
| feysofit a răspuns:

Daca telenoul nu este recunoscut fizic (adica cun cere si nu intaleaza drivere) pe respectivul calculator, atunci incearca le altul. Daca tot nu il recunoaste si in prealabil ai testat si alt cablu de date - in acest caz problema este din mufa usb a telefonului sau din placa de baza. In cazul incarcarii ai doua fire, la fel si la date. Un cablu usb sau o mufa din telefon, pot fi defecte si totodata poate functiona pe partea de incarcare si nu pe date sau invers.
Daca calculator este ok, la fel si cablu USB atunci mergi cu el la un service.