| Danutul22 a întrebat:

Am.o problema, aproximativ acum 1 luna mi-am cumparat un LG G Flex 2. Nu l-am scapat pe jos,nu a suferit niciun impact. Astazi, l-am lasat pe masa si cam peste 20 de minute l-am ridicat sa verific ceva. Display-ul era curcubeu,era negru cu dungi verzi/roz/albe. Repet! Telefonul nu a suferit niciun impact si niciun contact cu apa. Dupa,am apasat de cateva ori pe ecran si si-a revenit. Acum e perfect normal.

Ideea e ca imi este frica sa nu se intample din nou si sa nu-si mai revine. Poate sa-mi spuna si mie cineva care este problema,daca poate sa fie rezolvata, daca este grava si costisitoare? Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| SSJGohan3 a răspuns:

In situatia asta ta sunt 3 cauze posibile:
1. O problema de soft si aia nu e deloc costisitoare sau grava..se va repara la urmatorul update al telefonului sau la revenirea din fabrica
2. E posibil sa ai probleme la display-ul lui..asta inseamna ca acel eveniment va incepe sa apara din ce in ce mai des..si acesta e destul de costisitor, daca incepe sa apara mai des incearca ce am scris la primul punct, iar daca nu merge is vreo 95% sanse sa fie ce ti-am scris aici, sa speram ca nu
3. E posibil sa cedeze din cauza condensului ...sa ca intelegi un caz in care ar ceda rapid ar fi sa mergi iarna de la frig(-10grade) la caldura(+30) apoi iar la frig apoi iar la caldura ..intelegi tu observi ca el se abureste..in acel moment se depune si pe piesa care face legatura la display.e posibil sa fie oxidata acolo..ar putea fi reparat doar printr-o curatare.
Si apropo, nu mai detii garantie la el? daca detii atunci garantia ar trebui sa ti-l repare ca e problema a lor de hardware...nu l-ai stricat tu.pur si simplu nu a fost destul de rezistenta piesa. (garantia ti valida daca nu e spart sau daca nu a intrat la apa)