| cadillac20 a întrebat:

Am o problemă cu căștile.
Acum câteva zile am ieșit cu ele afara și le-am pus în buzunarul gecii.
După ce le-am scos, mufa a început sa facă figuri când am introdus-o în telefon.
Căștile merg doar într-o poziție anume. Dacă înclin telefonul, dispare iconița căștilor, ajutor!

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Fie firele au cedat, sunt extrem de subtiri daca ai curiozitatea sa le tai la o pereche de casti vechi care nu mai merg. Sau in zona mufei jack s-au dezlipit, si plasticul fiind turnat nu prea ai cum sa le repari. Iei altele si incearca sa nu pliezi firele foarte tare pe viitor.

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Firul de metal din interiorul cablului s-a rupt probabil in apropierea mufei jack si castile nu merg decat atunci cand sunt indoite intr-un anume fel incat partiel rupte sa fie in contact

La cat de subtire e sarma aia nu merrita sa te chinui ca risti sa o rupi in mai multe locuri (+ ca nu stiu cum arata castile cu un loc prins cu banda izolatoare) asa ca mai bine iti iei altele.

| Crackman a răspuns:

Banda adeziva și fixezi poziția aia.
Sau altele

| ancaval a răspuns:

Trebuie alte căști. Ale tale nu mai fac bine contact.

| Andrei200202 a răspuns:

Am pățit, mi am luat alte casti.