| Mkam a întrebat:

Salut.
Am o problema cu iphone 5c, si anume, imi dispar contactele din telefon.
Am facut restaurarea cu un back-up din decembrie. Toate bune. Am toate contactele la locul lor. Dar, dupa ceva timp, unele dispar.
Am intrat in grupuri, am bifat si debifat, pe rand, toate grupurile pentru a vedea care unde sunt. Surpriza este ca nu am in acele grupuri exact contactele care dispar. Unde sunt? Pe cartela? Am facut importare contacte sim. Nimic. Si, daca nu sunt pe cartela sau in grupuri, de ce apar totusi?
In icloud am exact acele contacte care raman, la final, pe telefon. Cu toate ca am facut un back-up pe icloud imediat ce am terminat de restaurat info pe telefon (cu decembrie...), totusi nu sunt in icloud.
Ce anume nu inteleg? Ce ar trebui sa fac?
Daca introduc contactele manual, in icloud, se duc automat pe telefon? Trebuie sa bifez, debifez ceva? Sa sincronizez?
Va multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Popescu_Cristi_1970 a răspuns:

Da o sa trebuie sa dai reset deoarece bateria a fost supra incarcata, sau cartela daca nu stii cum se reseteaza poti intra pe net pe youtube.
Sper ca ti-am fost de folos happy