| LaRkiNNN a întrebat:

Am o problema cu iphone-ul meu... l-am umparat le la cineva si acuma imi cere parola de la icloud. Am id-ul dar nu stiu parola. Ce e de facut?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ceri parola de la cel de la care ai cumparat. Fara ea nu poti face nimic cu telefonul

| Intruder19 a răspuns:

Te duci la cel de la care l-ai cumparat sa iti dea parola. Daca nu o stie e nasoala treaba pentru ca numai poti folosi telefonul daca este blocat in icloud.

| vladionut94 a răspuns:

rolling on the floor cea mai mare prostie pe care ai pututo face si exista 2 variante ori este furat si propietaru la blocat prin icolud
si 2 si cea mai tare chestie daca nu gasesti parola mergi la un gsm si platesti un jur de 75-100 euro decodare din surse sigure ca atat a platit un prieten pentru un iphone5s lui i merita ca l-a luat cu 800 lei

| LaRkiNNN explică (pentru vladionut94):

Il pot folosi, unde sunt datele de iCloud scrie ca acel cont nu a fost verificat niciodata. Deci n-ar trebui sa imi fac griji? Imi cerea parola cand il inchid si il deschid. Dupa aceea il blochez si il deblochez si nu mai apare.