| goldenbrown a întrebat:

Am o problemă cu logarea pe Twitter, dacă cineva folosește...
În primul rând mi-am schimbat telefonul si la logare necesita un cod introdus SMS, trimis de catre Twitter pe numarul meu de telefon. Pai am asteptat si am asteptat. Am asteptat. Niciun semn. Am repornit telefonul. Am incercat logarea din nou, mentionez. Nimic. Pfft.
Am cerut telefonul surorii mele, pentru schimb de cartela, am zis ca poate telefonul este defect. Nimic. Am incercat aceeasi chestie inca de pe alte doua telefoane. Niciun SMS cu acel cod (numere) de logare.
Adica nu sunt satisfacuta cu logarea pe Twitter in acest fel, dar sunt dependentă. Incerc acum de aproape 2 luni si tot nimic.
Stie cineva ce trebuie sa fac? Am cautat pe internet, dar nu m-am lamurit, ceva cu sunat pe linia cutare la un operator Twitter, e naspa anyway.

Oricum, va rog, pentru ca am facut alt cont de twitter, still cu aclasi numar de telefon, second chance am spus. Si nimic. Chiar vă rog!

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Nu mai ai telefonul vechi?
Ce cer ei, este pentru securitate impotriva furturilor de conturi. Ma asteptam sa fie legat de numar, nu de aparat.

| goldenbrown explică (pentru Yuoia):

Am telefonul vechi si am pus cartela si in acela. Singura solutie... cred ca ar fi sa pun cartela intr-un telefon pe butoane! that sucks