| GD15 a întrebat:

Am o problema cu Nokia lumia 520. Problemele is legate de audio, de exemplu cund ascult muzica nu se aude, in timpul unui joc, nu se aude nimic, cind sun pe cineva (de auzit ma aude dar eu nu aud persoana data) si dupa cite am observat e problema in casti. Cit timp sint conectate castile se aude perfect si merge totu bine. Dar dupa ce deconectez castile nu se aude nimic, a mutit complet. Si dupa cite am citit pe net, e o problema foarte intilnita la aproape toate modelurile de Nokia 520. Mi s-a intamplat de doua ori asa ceva. Prima oara s-a rezolvat de la sine timp de 2-3 ore (cei drept l-am resetat de doua ori si la urma i-am introdus castile si i le-am scos) Dar acum am incercat totul si nu merge... hhhh -_-. Ce pot sa fac? si telefonul e nou, are o luna de cind l-am cumparat.

Răspuns Câştigător
| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Hei tata lucreaza la service si l-am intrebat problema ta este una de tip hardwaer adica difuzorul tau este posibil sa fie defect, telefonul tau functioneaza cu castile deoarece castile au pe fir microfon si difuzor iti recomand sa mergi la cel mai apropiat service dar daca telefonul este in garantie du-l de unde l-ai cumparat si explica-le celor de acolo ce ti s-a intamplat si ei ti-l vor trimite in service in Bucuresti gratuit(politica service acopera defectiunile ce se intampla telefoanelor vulnerabile la defectiuni hardwear fara interventia mecanica a omului-mai precis daca telefonul face singur buba fara sa-i faci nimic si acesta este in garantie ai parte de reparatii gratuite in service dar daca tu ai stricat dispozitivul n-ai decat sa suporti costurile reparatiei PA PA te rog sa-mi dai funda ca deja ma dor degetele cat am scris happy