| RecKinul a întrebat:

Am o problema cu smartphone-ul meu Android. Când sunt apelat se aude tonul dar nu se aprinde ecranul. Când apăs pe buton să aprind ecranul se oprește apelul și reușesc să văd cine m-am sunat in lista de apeluri. Am făcut eu cumva o setare greșită? Am Nokia 3 cu Android 7.

Răspuns Câştigător
| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Fa-ti un backup dacă ai ceva important și încearcă sa dai o resetare din fabrica. Dacă ai făcut ceva greșit resetarea asta poate sa rezolve problema. Dacă nu se rezolva înseamnă că este o problema cu telefonul cel mai probabil de la soft.