| BlackBriliant a întrebat:

Am o problema cu telefonul Allview x2soul. Stateam pe net pe telefon si deodata a inceput sa-si mareasca luminozitatea foarte mult, apoi s-a facut ecranul alb si galben, apoi s-a stins. Acum au mai ramas aprinse butoanele de jos(home si backspace).Ce fac? Am apasat 15 secunde pe Power si nu s-a aprins.

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

S-a ars telefonul din cauza ecranului. Circuitele ecranului s-au ars. Mergeți, dacă este în garanție, cu telefonul de unde l-ați luat și cereți să vi-l trimită la service-ul lor. Iar, în cazul în care nu se mai poate face nimic, cereți altul la schimb.