| FuNNy121431 a întrebat:

Am o problema cu telefonul, am un iphone 4 si cand bag muzica se aude incet la difuzor, volumul este la maxim, nu stiu de ce se aude incet, trebuia sa se auda mai tare, ce pot sa fac?
F U N D A!

Răspuns Câştigător
| MobitelServiceGSM a răspuns:

Problema poate fi chiar de la difuzor. Trebuie sa mergi cu el la un service iPhone pentru a schimba piesa respectiva.
Mai jos ai niste link-uri:

http://www.servicegsm.info/service-reparatii-iphone/

http://www.service-iphone.info/service-iphone/

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai resetat telefonul?

| FuNNy121431 explică (pentru anonim_4396):

Nu, nu l-am resetat, cum am mai spus il am de maxim o luna, de cand il am se auzea incet.

| Deliiiia a răspuns:

Verifica la Setari volumul mediu si pune-l pe maxim. Daca nu functioneaza, problema e de natura mecanica.

| sappy a răspuns:

S-a stricat membrana de la buzzer(difuzor).Se poate inlocui cu usurinta la service! http://accesorii.flashgsm.ro/148267-buzzer-iphone-4s Si un tutorial http://www.youtube.com/watch?v=gjoi0u3yAFY

| PetruSebastian a răspuns:

Pai inseamna:
-ori a intrat ceva in difuzor si s-a stricat si trebuie sa-l duci la reparat
-sau s-a udat

| FuNNy121431 explică (pentru PetruSebastian):

Il am de maxim o luna, nu cred ca a intrat nimic in el, nu s-a udat ca nu mi-a cazut in apa, si nu poate sa intre ca are sita big grin merci oricum pentru raspuns :*

| BestEUNE2014 a răspuns:

E posibil sa se auda incet din cauza unei posibile huse care sa nu fie special facuta sa se auda la fel de clar muzica cu ea sau e de la telefon o problema

| FuNNy121431 explică (pentru BestEUNE2014):

Pai husa nu acopera deloc difuzorul, si fara husa tot incet se aude, am incercat sa fac cum ai spus tu si tot asa se aude... fratele meu are iphone 4s si lui ii se aude mai tare de 2 ori cum mi se aude mie, eu ascult muzica pe un program pentru ca nu am muzica descarcata, o fii de la program? merci pentru raspuns :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru FuNNy121431):

Atunci descarca o melodie si vezi daca se aude mai tare. Unele programe pot avea setat sa se auda mai incet decat poate telefonul sa scoata.