| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu (LG k5) cand il pun la incarcat imi vibreaza dupa imi apare logo ul LG si apoi se inchide si incepe sa faca asta pana la infinit si nu creed ca e bootloop deoarece cand il tin apasat butonul de pornire nu imi apare nimic si l-am lasat peste noapte si nu s-o intamplat timic, tot asa face.Cine ma poate ajuta ii dau funda!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Resoftarea telefonului. Incarcatorul nu are nici o treaba in acest caz, cum spune Algo.

| Aeruleviatamea a răspuns (pentru darrio2007):

Am uitat ca exista si optiunea de resoftare? o sa incerc sa fac asta si daca merge iti fau funda

| Aeruleviatamea a răspuns (pentru darrio2007):

Cum resoftez?laughing

| Algo098 a răspuns:

O varianta ar fi un incarcator defect. Trebuie incercat si alt incarcator. Am avut si eu un incarcator defect care dadea curent in impulsuri si telefonul arata ca se incarca apoi ca nu se incarca si tot asa, o data pe secunda sau chiar mai repede. Am pus alt incarcator si totul e ok acum. E posibil sa fie si altceva, dar e bine de incercat intai alt incarcator si alt cablu de incarcare.

| Aeruleviatamea a răspuns:

Salut!

Am o problema cu telefonul meu (LG k5) cand il pun la incarcat imi vibreaza dupa imi apare logo ul LG si apoi se inchide si incepe sa faca asta pana la infinit si nu creed ca e bootloop deoarece cand il tin apasat butonul de pornire nu imi apare nimic si l-am lasat peste noapte si nu s-o intamplat timic, tot asa face.Cine ma poate ajuta ii dau funda!

Si uite si link ul la video https://www.youtube.com/watch?v=yo7uFsKI8cU