| CharlesCharmichael a întrebat:

am o problema cu telefonul, sau ma rog nu stiu daca e chiar o problema. de o luna mi-am achizitionat un Samsung galaxy s2 plus. am un coleg care are telefon identic. el cand activeaza date mobile ii apare sus 3g+, eu cand il activez imi apare doar H+ tot timpul. E vreo problema?

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Nu e nici un fel de problema, ca sa iti dai seama despre ce e vorba :
H- este simbolul de la HSDPA
3G = conexiune de date de 364 KB/S
HSDPA (numit si 3.5G) = conexiune de date 3 MB/S
Aceste protocoale pot fi folosite amandoua daca reteaua de telefonie o permite.
Asadar nu este nici o problema!