| Iordache_Alexandru_1997 a întrebat:

Salut.
Am o problema cu un iphone 4, care are o problema la apelare.
De la un timp de fiecare data cand cineva incearca sa ma sune intra cutia vocala.Ca cica il am inchis sau da ocupat, dar in timp ce ma suna nu-l am inchis si nici nu vorbesc cu nimeni, iar a 2-a oara cand ma suna merge (mai sunt unele cazuri in care ma suna si de 12 ori dar intra casuta vocala de fiecare data).Si nu i-am facut nici un fel de update.
Va rog sa ma ajutati.

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Dezactiveaza casuta, e de la retea nu tel. e de vina.

| Modo2102 a răspuns:

Dai upgrade la soft si daca nu merge dai reset la setarile din fabrica

| ValentinaMh27 a răspuns:

Aceeiasi problema o am si eu cu Samsung Galaxy S5. Nu imi inchid telefonul, nu vorbesc la el in aceelasi timp cand cineva ma apeleaza, dar cand o anumita persoana ma suna, intra mereu casuta vocala. Sunt pe Orange. Obisnuiesc sa-mi tin telefonul pe o noptiera, iar acolo semnalul este slab (o liniuta, in cazul meu). Persoana poate sa ma sune de 20 de ori. Pana nu mut telefonul intr-un loc in care sa aiba cel putin doua linii semnal, intra mereu casuta vocala. Totusi, ma gandeam ca ar trebui sa ma poate contacta oricine, chiar si daca am doar o linie semnal. Probabil semnalul e problema. Si eu sunt inca in ceata.