| Ssssmokin a întrebat:

Salut,
Am o problema cu un Lumia 625, il pornesc dar imi ramane blocat la ecranul de incarcare(loading screen), arata doar "NOKIA" si nu intra in windows.

5 răspunsuri:
| MobitelServiceGSM a răspuns:

Problema se poate rezolva cu un hard reset. Trebuie sa faci urmatoare:
Stingi telefonul apoi tii apasat tasta volum jos. In timp ce apesi pe volum jos cu telefonul stins, bagi incarcatorul usb si astepti cateva secunde pana cand pe ecran apare semnul exclamarii (!).
Apoi apesi tastele un urmatoarea ordine:
Volum SUS
Volum JOS
Tasta power
Volum JOS

Dupa procedura telefonul se va restarta, vei astepta ceva timp, probabil cateva minute.
Daca procedura nu merge, inseamna ca trebuie sa apelezi la un service gsm Nokia pentru rescriere software prin cablu de service.
Ai mai jos cateva adrese:

http://www.servicegsm.info

http://www.servicetelefoanegsm.ro

http://www.mobitel.ro

| Ssssmokin explică (pentru MobitelServiceGSM):

Am incercat dar nu merge, si am incercat si instalarea softului cu windows software recovery tool, insa degeaba sad

| MobitelServiceGSM a răspuns (pentru Ssssmokin):

Daca telefonul iti ramane blocat in logo cu Nokia, sunt sanse sa mearga rescris softul, dar cu instrumente speciale de service. Apeleaza un service Nokia din link-urile de mai sus si vezi ce se poate face. Pretul poate fi in jur de 50 ron pentru o asemenea operatiune.

| Ssssmokin explică (pentru MobitelServiceGSM):

Nu cred ca este asta problema, mai inainte am incercat si am reusit sa il pornesc fara cartela, fara card dar dupa ce l-am oprit si am bagat cartela nu mai merge din nou. Porneste pana la logo-ul cu Nokia iar apoi se restarteaza singur.

| Ssssmokin explică (pentru MobitelServiceGSM):

O noua problema happy. Am reusit sa pornesc telefonul insa nu imi apare "desktopul", ecranul este tot negru doar imi arata sus semnalul si bateria.