| Alex714 a întrebat:

Salut.
Am o problema cu un Samsung galaxy mini 2.Cand il deschid apare Samsung galaxy mini 2 si se restarteaza si nu merge pornit...Cum as putea rezolva asta?

16 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi folosi metoda EXPLICATĂ la punctul 5 de la linkul următor ( pentru a face "factory reset" ) :
http://gsmro.ro/2012/07/02/schimbare-modelparola-pe-android/

Sau, poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu metodele explicate la linkul :
http://www.hard-reset.com/samsung-gt-s6500-galaxy-mini-2-hard-reset.html

http://www.samsdroid.com/2012/11/samsung-galaxy-mini-2-gt-s6500d-hard.html

http://forum.gsmhosting.com/......m-1515590/

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

| Alex714 explică (pentru bursuc001):

Cand apas home+power nu se intampla nimic iar cand apas home+power+volume down imi intra in ceva cu download custom OS, nimic in legatura cu "reset".

| bursuc001 a răspuns (pentru Alex714):

NU le-ai apăsat cum trebuie!

"To enter recovery mode on Samsung Galaxy Mini 2 GT-S6500D, follow the steps below :

Powered off the phone
Press & hold Volume up (+), Volume down (-) and Home button and then power on the phone.
wait a few seconds until recovery mode appear
Release all button." - SURSA :
http://www.samsdroid.com/2012/11/samsung-galaxy-mini-2-gt-s6500d.html

Deci, apeşi 4 taste : Volume up (+), Volume down (-), Home, apoi Power.

| Alex714 explică (pentru bursuc001):

Tot nu apare aia si apas butoanele cum ai explicat...

| bursuc001 a răspuns (pentru Alex714):

Încearcă, pe rând, TOATE combinaţiile de taste INDICATE în tutorialele de la link-urile anterioare...

| FerLin a răspuns (pentru Alex714):

Merge daca le apesi pe toare 3 odata: vol+ vol- home

| davidtm a răspuns:

Incearca sa faci ce face asta din videoclip
http://www.youtube.com/watch?v=MKvPrdfAixA
P.S:si eu am avut problema asta.si am facut cum face baiatu ` in videoclip.

| robertpaul a răspuns:

Ai pe el instalat clockworkmode? iti apare cand tii apasat pe tasta middle plus volum jos si tasta pornire telefon(cand este stins), si-ti intra in clockworkmode menu? adica ai instalat un custom rom?

| Alex714 explică (pentru robertpaul):

Nu...Doar azi dimineata m-am jucat pe el putin apoi am plecat la scoala si cand am venit era asa...

| robertpaul a răspuns (pentru Alex714):

Incearca sa scoti cardul din el daca ai si probeaza daca merge apoi.ciao

| Alex714 explică (pentru robertpaul):

L-am scos si tot la fel...

| Andrei1099 a răspuns:

Fai Hard reset : HOME+POWER+VOLUME DOWN si acolo cu ajutorul tastelor de volum selectezi wipi factory reset cv si selectezi cu tasta POWER optiunea.

| TejuOvi09 a răspuns:

Salu!
Eu stiu ca atunci cand telefonul cu orice de denumire are o probena pentru catva timp dar depinde si telefonul ce fel de pret are, ok trecem la subiect...telefonul este blocat din cauza ca tu sau altcineva a intret in el si a setat pentru blokk este undeva ceva unde spune blokk mobil... asa a facut cineva sau chiar tu fara sa stii.

| Alex714 explică (pentru TejuOvi09):

Si cum as putea sa il scot?

| Gabytzu_Gaby_1993_BhOw a răspuns:

Salut Alex714. ai rezolvat problema cu telefonul?
daca aia rezolvat zi si mie cum ca am patit exact la fel