| robytiger a întrebat:

Salut.Am o problema de cateva zile la telefonul meu Huawei P8 Lite 4G, il am de vreo 2 luni.Merge foarte bine insa de vreo 2 zile am probleme cu wireless-ul pe el.Am router in camera iar internetul pe calculator si tableta merge foarte bine insa pe telefon desi apare semnalul la wi-fi full merge extrem de greu...Chiar pica de multe ori (ca si cum ar fi semnalul slab). Daca stiti vreo solutie as fi fericit sa imi spuneti.

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

E posibil ca internetul sa faca figuri sau router-ul. Incearca sa te conectezi cu alt telefon/device la internetul tau daca pe alt telefon merge cred ca ai virusi pe telefon poti sa incerci sa ii dai si o resetare la setarile din fabrica. Daca nu merge nici pe alt telefon ori e de la internet si merge slab si prin cablu de la router la PC sau e de la router. bafta.

| robytiger explică (pentru FlorinCiokan):

Le-am facut pe toate, am verificat cu tableta, PC si merge la fel de bine WIFI-ul insa pe telefon extrem de slab spre deloc...I-am dat resetare din fabrica si tot la fel.Ciudat mi se mai pare si sagetile de langa semnul WIFI din telefon care sunt acuma orizontale, nu verticale ca de obicei.

3 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai e telefonul de vina. placa de retea wifi din el. N-ai ce sa ii faci.

| DanaQ a răspuns:

@robytiger: Buna, cum ai rezolvat problema? Am exact aceeasi problema cu Wi-Fi-ul ca si tine. Fie nu se conecteaza, fie apare pictograma aceea cum ca e conectat, dar net-ul nu merge, iar daca totusi merge, se misca extrem-extrem de greu. Am incercat tot felul de setari, i-am dat si reset din fabrica de mai multe ori. Am oprit/repornit router-ul. Nimic nu rezolva problema. sad Merci.