| Bakimsiz a întrebat:

Am o problema la telefonul meu si nu stiu cum s-o rezolv. Nu stiu ce are de i se opreste netul brusc.
Stau pe el, totul frumos si dintr-o data nu ii mai merge netul. Wifi-ul ramane activat, nu se dezactiveaza. Singura solutie e sa ii dau restart. Dar m-am saturat sa ii dau mereu restart. Am ajuns sa ii dau de vreo 4 ori pe zi. L-am primit recent, iarna trecuta. Am Samsung galaxy j6+ si am antivirus, cleaner, booster si tot ce ii trebuie. Am grija de el. Am cautat si pe net dar n-am gasit mare lucru. Am problema asta de o luna. Va rog sa ma ajutati!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Incearca o actualizare de soft, maxim o resetare, vezi poate te ajuta; problema e software sau hardware.

11 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Dezinstalează prostiile cu care "ai grijă" de el.
Inclusiv antivirusul pentru o zi, și vezi dacă iți continuă cu desconectarea de la net.

| Bakimsiz explică (pentru gelu1970):

Multumesc

| Bakimsiz explică (pentru gelu1970):

Si nu sunt prostii. E un antivirus foarte bun care te scapa de virusi. Are cleaner, booster etc.

| Bakimsiz explică (pentru gelu1970):

*no hate*

Răspuns utilizator avertizat
| Trickster a răspuns:

Dezinstalarea aplicațiilor ce "îți protejează telefonul" poate ajuta. De asemenea, dacă îl resetezi, este foarte posibil ca telefonul sa nu îți mai facă figuri. Cel puțin în cazul meu, resetarea telefonului a avut efect benefic, acesta funcționând mult mai bine și neavând probleme asemeneatoare cu problema ta

| Preotul500 a răspuns:

Este posibil sa fie un bug. Dacă telefonul este in garantie, iti sugerez sa il trimiți pentru a nu te mai enerva cu atatea restart uri. Succes!