| TeoJoy a întrebat:

Am o problema la un Iphone 5. I-am schimbat acum vreo 2 luni bateria deoarece anterioara se umflase in ultimul hal. De vreo saptamana-doua se inchide random, cel mai des cand incerc sa intru pe 3G sau cand are 20-30% baterie. Astazi a facut la fel, s-a inchis si l-am pus la incarcat, ceea ce functiona mereu. De data asta, s-a deschis doar dupa vreo 2 ore, dupa ce am schimbat cateva prize si l-am pus la laptop. Dupa cateva ore, s-a inchis din nou si acum e la incarcat de vreo 4 ore si nu se deschide. Imi arata ca si cum ar fi prea descarcat pentru a porni, imi arata bateria aceea rosie. Ma puteti ajuta cu vreun sfat?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du-l repede inapoi, pana ce bateria e inca in garantie!
Poate ti-au montat o baterie din dezmembrare, nu una noua.

| Alex2o17 a răspuns:

Un sfat bun este sa tii minte pe viitor sa nu-ti mai iei iphone. Exista o gramada de telefoane bune cu Android Lenovo, Asus, Huawei, etc

| TeoJoy explică (pentru Alex2o17):

Telefonul l-am primit. Si as vrea un sfat pentru situatia actuala, de sfaturi de genul nu am nevoie.