| pointt a întrebat:

Salut, am o problema la un Samsung galaxy ace, am incercat sa-i fac un update de soft de la versiunea de android 2.3.3 gingerbread la cyanogenmod 7.2.0, am facut totul exact cum am vazut in mai multe tutoriale, am flash-uit "ClockWorkMod", iar apoi am flash-uit soft-ul, dupa care am dat un reset, si de atunci nu mai il deschide, apare logo-ul Samsung, iar apoi un scris mic in centrul ecranului "A N D R O I D" si nu trece mai departe... din ce am mai citit pe net a intrat in "boot loop" dar nu prea am inteles cum a-s putea rezolva problema... Astept un raspuns din partea cuiva care ma poate ajuta. Dau funda. multumesc

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cine vă pune să vă "băgaţi" tot felul de PROSTII în telefon?

TREBUIA să te "mulţumeşti" cu Android-ul 2.3.3!

Oricum, telefonul respectiv NU va merge cu un Android mai superior deoarece are memorie internă foarte MICĂ ( 158 MB ) şi rami PUŢINI ( 278 MB RAM ) - vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_s5830-3724.php

Acum du-l în Service şi, dacă ai noroc, o să-l poată resofta...

Toate cele bune.

| danimazzz a răspuns:

Normal ca nu-ti merge pentru ca ala e soft de tableta nu de telefoane bagati androi 4.0 sau 3.1 pe galaxy ace.