| KRLL a întrebat:

Salut,am o problema, poate stie cineva
LA un telefon J5, displayul a fost schimbat in service, acum un an.
Problema e ca de vreo luna,fara a fi scapat pe jos, navigand pe el, am apasat pur si simplu in coltul din dreapta sus si s-a inchis, decolorandu-se ecranul(semne ca s-ar fi dus displayul).Am incercat sa-l deschid si s-a deschis. Merge, ecranul e color, perfect normal, pana cand apas usor in coltul din dreapta sus si se decoloreaza ecranul, inchinzandu-se telefonul.
E displayul dus, s-au face fite vreo cupla de la display?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| cliviuv a răspuns:

Singurul conector la display-ul unui j5 (ma gandesc ca ai verisunea 2015) este pe spate, inlatirand acel mic capacel de sub capacul bateriei. Daca este bine capsat, nu e alta problema decat la display. Daca display-ul este original iti recomand sa apelezi la cei de la repargo, si te ajuta sa il schimbi pe garantie. Pune-le o intrebare.
Succes.

1 răspuns:
| Stoica_Luca_1997 a răspuns:

Cu placere