| pokerkid a întrebat:

Am o problema si sper sa ma puteti ajuta. Deci, detin un Samsung galaxy mini 2. Merge super, fara probleme. Dar, atunci cand vreau sa sterg de exemplu toate pozele din el, imi apar iar in galerie atunci cand inchid/deschid telefonul. Puteti sa-mi spuneti de ce?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Exact acelaşi lucru mi s-a întâmplat şi mie acum un an.
Credeam că era telefonul de vină însă am fost la un magazin specializat Orange să văd exact care este problema.
De fapt cardul de memorie era stricat. După ce am pus alt card de memorie nu m-am mai confruntat niciodată cu această problemă.
Aşadar îţi recomand să îţi cumperi un nou card de memorie şi vei vedea că totul va fi în regulă.
Să ştii că nu costă mult. Unul de 2GB costă aproximativ 30 de lei de exemplu.
Pa-pa.

3 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Poate a prostit telefonul, ca l-ai folosit mai mult timp....sau ma rog.
cred ca telefonul tau va avea nevoie de hard reset, uite aici un videoclip care iti arata un om cum sa faci hard reset
http://www.youtube.com/watch?v=dfWr8yjQofs
ai si in descriere cum sa faci
telefonul trebuie sa fie stins.
funda?

| davidtm a răspuns:

1.stinge telefonul
2. apasa simultan butoanele Volum + si butonul volum -, butonul power, si butonul home.
3.lasa butoanele atunci cand apare pe ecran SAMSUNG.
4.alege cu butonul volum "wipe data/factory reset"
5. dupa apasa butonul power
6.asteapta pana cand se termina procesul.
7. dupa alegi cu butonul volum "rebot" si dupa apesi butonul power, si ai telefonul ca nou

| pokerkid explică:

Mersi mult. Sincer, toate raspunsurile sunt bune/folositoare si in momentul de fata am alta problema. Nu stiu pe cine sa votez. laughing Davidtm, raspunsul tau e foarte bun, macar acum stiu cum sa fac reboot. miicutsa, nici tu nu esti departe. E o varianta simpla si fara prea mari batai de cap. laughing Thanks anyway.