| Sandu3 a întrebat:

Am o simpla problema dar pe care nu stiu sa o rezolv.Pe calculator accesul la contul Google(Gmail,Google Dive, Google Foto etc)o fac prin intermediul unei parole pe care am dat-o browserului sa o retina ca sa pot intra mai usor.Pe calculator am acces doar eu.Problema insa e pe telefon unde oricine imi poate accesa unul din aceste conturi pentru ca acolo nu ma mai intreaba nimic.Se intra direct, nu stiu de ce.Deci as vrea sa stiu cum fac sa ma intrebe de parola si user la fiecare accesare pentru ca n-as vrea ca cineva sa se uite in contul meu Google fara sa-i fi dat voie in prealabil.Chiar nu ma deranjeaza sa scriu o parola la fiecare conectare stiindu-mi datele in siguranta.Nu ca as avea cine stie ce de ascuns, dar ma intriga faptul ca poti intra fara oprelisti intr-un astfel de cont.Sau poate ca nu l-am setat eu bine atunci cand l-am facut.E posibil.Am tot incercat dar nu am reusit pana acum sa activez acel mesaj de intampinare in care se cere userul sau cel putin parola de acces.Ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Contul de google e cam indispensabil telefonului, asa ca nu e indicat sa tot iesi si sa intri de fiecare data. Lucru de care ai tu nevoie e o parola la telefon, pui o parola si sigur nu iti mai intra nimeni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CuriousStuff):

Corect!