| NicolaeCristianAnonymous a întrebat:

Am o tableta allwiew speed city+ si butonul de power nu se mai poate apasa este blocat cu totu si nu mai merge sa apesi pe el sa pornesti tableta si tabelta este stinsa acum. Daca vreti sa imi spuneti ca pot fara buton de power sa o pornesc am doar butonul de power pe margini butoanele de volum nu. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Gaby7506 a răspuns:

Cel mai util lucru, care te poate rezolva, în cazul tău, este să mergi cu tableta la un service autorizat și, pentru suma de 30-50 Lei, băieții îți schimbă butonul într-o jumătate de oră, dacă nu au și alte produse în lucru!
Baftă!

| NicolaeCristianAnonymous explică (pentru Gaby7506):

Mersi de ajutor! acum imd ma duc la click it service care e autorizat sa o repare. Eu tin la aceasta tableta am problema asta de 1 an si o tin intr-un mormant in cutia lui si mi-am luat alta tableta care e si ia r.i.p nu stiu daca o poate rezolva un service dar asta sigur o repara mersi de ajutor!

| NicolaeCristianAnonymous explică (pentru Gaby7506):

E singura tableta si prima tableta care am avut-o si o am de aproape 8 ani si eu acum am 11 ani. Mergea jocuri faine aveam poze pe ia ecran nemuritor Youtube etc. Iti recomand o tabelta sau telefon de marca allwiew sau samnsung sau LG cas cele mai bune din lume. Locul 1. Allwiew 2.LG 3. Samsung 4. Iphone sau ipad.

| Gaby7506 a răspuns (pentru NicolaeCristianAnonymous):

Știai că Allview este firmă românească precum și Eboda?
Am avut tabletă Eboda cu 2 GB RAM și mergeau bine multe jocuri, care le jucam acum 3 ani!
Avea acumulatorul de 10.000 ma/h și ecranul IPS, Full HD, foarte luminos.
Allview a început să facă și telefoane din ce în ce mai bune.
Toate cele bune și multă sănătate tuturor!

| NicolaeCristianAnonymous explică (pentru Gaby7506):

Da stiu. e frima romaneasca nu chinezeasca. Pe telefoane allwiew si tablete nu am avut nicio problema nimic errori etc. Am reparat nu de mult tableta si merge bine ruleaza clash royale asphalt 8 pe medium etc fara sa sacadeze.

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă pui tableta la încărcat, pornește?

| NicolaeCristianAnonymous explică (pentru sierra1):

Nu! E ca si beton descarcata. Butonul nu poate fi apasat deci probabil sta apasat incontinu si de aia nu porneste. Oricum am nevoie de acel buton chiar daca porneste.

| sierra1 a răspuns (pentru NicolaeCristianAnonymous):

Las-o așa, simultan e incărcare și pornire. Măcar să vezi dacă funcționează. Până la urmă ajungi cu ea la service și înlocuieși piesa defecta

| NicolaeCristianAnonymous explică (pentru sierra1):

Tableta functioneaza ca a pornit o data deci e vie dar butonul de power nu.

| sierra1 a răspuns (pentru NicolaeCristianAnonymous):

Până la urmă ajungi cu ea la service și înlocuieși piesa defecta

| NicolaeCristianAnonymous explică (pentru sierra1):

Tableta porneste când o pun la incercat nu de curând am dus-o la reparatie si s-a rezolvat m-a costat 15 lei. butonu acum merge. inainte nu si totusi merge sa o bagi la incarcat dar nu porneste happy. Acum merge clash royale asphalt 8 etc.

| NicolaeCristianAnonymous explică:

Practic nu mai poti apasa butonul ca aproape a intrat in tableta cu totu.

| seularts a răspuns (pentru NicolaeCristianAnonymous):

Eu zic sa o duci la un depanator de telefoane sa arunce un ochi. Chiar daca reusesti sa o pornesti odata e posibil ca a doua oara sa nu m-ai reusesti deloc.

| NicolaeCristianAnonymous explică (pentru seularts):

Mersi de sfat! Am reusit s-o pornesc o data si am salvat datele pozele etc si pe urma r.i.p s-a stins dupa ce s-a descarcat.

| Mitroi_Alexandru_1999 a răspuns:

Salut. pai cauta un electrician, asa am patit si eu la tableta si trebuia doar sa curat aceea zona, dar am zis ca eu nu prea le am cu chestiile astea migaloase siam apelat la un coleg de munca