| xlr8rq1 a întrebat:

Am o urgenta!
Am un LG Optimus One P500 si mi-am pus sistem de deblocare sa desenez un model si mama a incercat de prea multe ori sa il deblocheze, nu a reusit si acum ma pune sa deblochez telefonul cu un cont google dar nu merge.
Am incercat cu 2 conturi si nu accepta parola(nu este gresita).
Ce pot face sa il deblochez?

Răspuns Câştigător
| Kattan a răspuns:

Poate te ajuta: http://www.ultratechy.com/......ory-reset/

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Ar trebui să te ajute metoda de la linkul :
http://gsmro.ro/2012/07/02/schimbare-modelparola-pe-android/

| MaStErShOt a răspuns:

Scrii contul google pe care este conectat telefonul! nu orice cont google. tu cand ai pornit prima data telefonul, ca sa poti folosi telefonul a trebuit sa te loghezi pe un cont de google, pe ala il bagi!

| xlr8rq1 explică (pentru MaStErShOt):

Pai nu stiu ce cont google am acolo.
Nici macar id-ul nu il stiu, dar mite parola.
Alta metoda stiti?

| MaStErShOt a răspuns (pentru xlr8rq1):

Alta metoda e resoftarea...te duci la un service si le zici sa il resofteze, dar pierzi tot ce ai in telefon si pierzi si garantia (daca mai ai) + ca te costa si ceva bani. alte metode nu exista.

| AlecsStyle3 a răspuns:

Salut!
Mai exista o metoda de resetare, dar cei care nu au telefon nu au de unde sa stie.
Deci:
1)Inchide telefonul.
2)Apasa tasta de volum in jos+tasta Home+tasta de pornire(trebuie sa le tii 10 secunde pe toate apasate deodata).
Asteapta pana cand telefonul se va reseta complet.Bafta!

| xlr8rq1 explică (pentru AlecsStyle3):

Pai daca se reseteaza complet nu pierd aplicatiile si contactele?
am dat o gramada de bani in jocurile care le am pe tel...