| SafuBanilor a întrebat:

Salut, am observat ca la telefonul Nokia asha302 cade semnalul foarte des. L-am dus la reparat si totul parea ok. Dupa o luna de utilizare iar imi pica semnalul. Tin sa mentionezi ca mi-am pus cartela in alt telefon si merge perfect. Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Probleme cu semnalul la Nokia asa 302.
1.Incearca sa dai o revenire la setarile din fabrica.
2.Incearca sa faci o rescriere de soft cu Nokia PC Suite.
3. Daca nu se remediaza trebuie schimbat duplexorul sau finalul de emisie al telefonului.Asta se poate face doar in service.Intra pe www.servicetelefoane.ro si fa-ti o programare cu telefonul la service.